top-bar
top-bar
Hlavná stránka Aktuality Makarenko MAM 2013

Makarenko MAM 2013

 Tento rok sa konal už 33. ročník medziklubovej súťaže v plachtení MAM 2013 na letisku v Partizánskom v dňoch 3.-13. júla. Z nášho AK B.Bystrica sa aj vďaka použitiu privátnej techniky dostavil až nezvyčajný počet 4 posádok :
  • Astir CS 77                   - Miro Mlynárik
  • Blaník L-13A                -  Peter Krajňák
  • PIK 20 (private)            - Jano Jagoš
  • Cirrus (private)            -  Ivan Chabada

    Súťaž sprevádzalo  v celom období veľmi pekné počasie . Nevyrušil nás žiadny prechod fronty , ktorý by nás na pár dní uzemnil. Bodovalo sa celkom osem bodovaných disciplín - ale v podstate sa letelo až desať disciplín a jeden deň bol oddychový.

Bežne sa denne lietali disciplíny o dĺžke tratí cca 200 km. Dva dni boli ale výnimočné počasím : 9. - 10. júl . Vtedy boli vypísané racing tasky : v utorok 9.júla 231 km , ktorý v podstate uletela celá klubovka vrátane juniorov a nášho Blaníka. V stredu 10.júla to bol už racing 301 km a ten sme dali Ivan na Cirruse a ja na Astire. Niektoré počasia boli naozaj vydarené a vyčkávali sme už prevesení na páske s otvorenými brzdami kým ju otvoria. Občas sa nám aj darilo celkom spolu kooperovať - viď SeeYou zo 4.júla :

Ale niektoré sme sa nevedeli zas nájsť až večer v kempe :-) Na preteky došiel z Ružomberka aj náš bývalý "dorastenec" Jožo Žabka s Osou F6 tak sme ho občas pribrali do partie.

MAM 2013 skončil v sobotu 13.júla vyhlásením výsledkov a dobrým bašávelom do rána

Úlohy a výsledky

MM z BB